back to top
13.8 C
Sliedrecht
donderdag, april 17, 2025
HomeNieuwsGrote rookwolken door brand Moerdijk te zien in onze streek

Grote rookwolken door brand Moerdijk te zien in onze streek

REGIO – Op industrieterrein Moerdijk is dinsdagmiddag de stroom uitgevallen door een storing bij netbeheerder Tennet. Als gevolg daarvan ontstond een grote zwarte rookpluim bij de fabriek van Shell. De rook is te zien in grote delen van de streek en roept herinneringen op aan de grote brand in Moerdijk in 2011.

De rook is ontstaan door extra affakkelen: een mechanisme dat als veiligheidsmaatregel in werking treedt bij het uitvallen van de stroom in fabrieken. De situatie is inmiddels onder controle.

Soms is extra fakkelen nodig bij storingen en onderhoud. ‘De stroom was uitgevallen en dan wordt er direct extra afgefakkeld. Dat gebeurt dus eigenlijk uit voorzorg’, vertelde een woordvoerder van Shell aan Omroep Brabant. De brandweer was met veel brandweerwagens en mankracht aanwezig.

Enorme vuurzee
Als inwoners van onze regio dikke rookwolken boven Moerdijk zien gaan de gedachten terug naar 2011. Wat begon als een klein brandje bij het bedrijf Chemiepack, mondde uit in een gigantische vuurzee. Een medewerker probeerde een bevroren pomp met een brander te ontdooien met desastreuze gevolgen.

Roetdeeltjes
De grote rookwolken waren tot ver in de regio te zien en ook de gevolgen van de brand waren hier merkbaar. In de Hoekse Waard kwamen flinke hoeveelheden roetdeeltjes neer.

Rijnmond sprak toen met brandweermensen, boeren en politici over deze enorme brand in Moerdijk. Lees hun verhaal hier.

Dit artikel is geschreven door de redactie van RTV Rijnmond.

Actueel weer

Sliedrecht
lichte regen
13.8 ° C
15 °
12.1 °
64 %
2.7kmh
100 %
do
13 °
vr
15 °
za
14 °
zo
17 °
ma
15 °
Advertentie
Advertentie