REGIO – Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de Brug over de Noord is afgesloten voor werkzaamheden. Dit leidde tot drukke alternatieve routes voor automobilisten, fietsers en voetgangers in het dorp.
De werkzaamheden begonnen in de voorjaarsvakantie. ‘Toen was het echt maar een paar minuten om de snelweg op te komen’, vertelt omgevingsmanager Marianne Jongen namens Rijkswaterstaat. ‘Nu is het een echte werkweek en dan zie je dat het druk was vanochtend. Het begon om 08:00 uur en het duurde tot 09:15 uur’.
‘Minder overlast dan verwacht’
Toch had Rijkswaterstaat meer drukte verwacht, met name op snelweg. Voor weggebruikers is de Noordtunnel namelijk het enige echte alternatief voor de Brug over de Noord. ‘Op de A15 zelf viel de overlast mee. Je zag wel dat het met in- en uitvoegen het iets drukker was dan normaal, maar het is altijd druk op de snelweg’, aldus Jongen.
Binnen de bebouwde kom was het wel druk. Zo stonden er op de Edisonweg, De Helling en de Rondweg files, zag onze verslaggever ter plekke.
Voor fietsers, voetgangers en mensen met een scootmobiel worden er deze periode extra waterbussen ingezet. Deze varen elk kwartier tussen Alblasserdam, Hendrik-Ido-Ambacht en Papendrecht. ‘We hebben in ieder geval geregeld dat scholieren, werknemers van bedrijven rondom de brug en mensen die in de zorgsector werken gratis gebruik kunnen maken van de waterbus’, aldus Jongen. Dit werkte voor sommige scholieren zelfs in hun voordeel. ‘Ik ben nu korter onderweg dan normaal’, vertelt een middelbare scholier die met haar fiets aan de hand de pont neemt.
Verdere werkzaamheden
De brug blijft dicht tot en met 2 maart, volgens Jongen lopen de werkzaamheden op schema. ‘We combineren de werkzaamheden die gepland stonden. Zo wordt de verlichting vervangen, maar ook andere systemen en onderdelen’. Ook worden er nog hoofdmotoren vervangen en krijgt de brug nieuwe verkeerslichten, slagbomen en een nieuwe vangrail.
De grootste verrichtingen worden deze week afgerond. Andere werkzaamheden gaan na deze 16-daagse sluiting nog verder. De brug wordt hiervoor in april en mei nog een aantal weekenden afgesloten.
Dit artikel is geschreven door de redactie van Streekomroep56.

