DORDRECHT – De Stadswinkel van de gemeente Dordrecht, de Sociale Dienst Drechtsteden en VVV Dordrecht verhuizen in de week van 16 november naar het Dordthuis. Door de verhuizingen zijn de drie organisaties tijdelijk gesloten. Bibliotheek Aanzet is al bezig met verhuizen, maar sluit haar deuren niet volledig. Eind november openen de vier organisaties hun deuren op de nieuwe locatie aan de Spuiboulevard.
De Stadswinkel is op 12, 13 en 16 november gesloten. Inwoners kunnen tijdens deze dagen wel gebruikmaken van de online dienstverlening. Zo kan er onder meer een verhuizing, geboorte of overlijden worden aangegeven. Maar je kunt het ook melden als je je rij- of identiteitsbewijs bent kwijtgeraakt. Vanaf dinsdag 17 november kunnen bezoekers weer terecht bij de Stadswinkel, die dan geopend is in het Dordthuis. Net als nu wordt er dan op afspraak gewerkt.
De winkel van VVV Dordrecht sluit van 19 tot en met 22 november. Vanaf maandag 23 november kunnen bezoekers weer terecht bij de VVV, bij de ingang van het nieuwe pand.
Het SamenWerkplein van de Sociale Dienst Drechtsteden is van 16 tot en met 20 november gesloten. Ook zij zullen vanaf maandag 23 november weer klaar staan voor hun bezoekers.
LEES OOK: Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast
De Bibliotheek AanZet is al bezig met het inpakken en verhuizen van hun boeken. De bovenverdieping, waar de volwassen collectie staat, is sinds 1 november gesloten. De jeugdvloer, het café en de maakplaats blijven open tot 22 november. Naar verwachting is de nieuwe jeugdafdeling in het Dordthuis dan klaar om te beginnen met de verhuizing van alle kinderboeken. De jeugdbibliotheek Wijde Wereld verhuist later en opent op 14 december.
Het Dordthuis
Sinds 2023 wordt gebouwd aan het Dordthuis, waarin straks de vier organisaties onder één dak samenkomen. De nieuwbouw is nodig omdat de oorspronkelijke gebouwen van de bibliotheek, Sociale Dienst Drechtsteden en Dordrecht Marketing verouderd zijn.
Het gebouw is duurzaam ontworpen, met zonnepanelen op het dak en de gevels en goede isolatie, zodat er geen kou of warmte verloren gaat. Daarnaast komt er een binnentuin, die zo ontworpen is dat veel verschillende soorten planten, dieren en insecten zich er thuis zullen voelen. Hier moet ook een geluidskunstwerk komen, met herkenbare geluiden voor inwoners van de Drechtsteden.
Bekijk hieronder de reportage die Streekomroep56 maakte over de verhuizing van de Bibliotheek AanZet:
Dit artikel is geschreven door Loïsa Kroes.
