HomeSportRivertrotters Dames 1 wint eerste thuiswedstrijd

Rivertrotters Dames 1 wint eerste thuiswedstrijd

H’VELD-G’DAM – Afgelopen zaterdag stond voor de dames van BM van Houwelingen de eerste thuiswedstrijd van het seizoen op het programma. Tegenstander was BV Amsterdam. De selectie is grotendeels gelijk gebleven aan die van vorig seizoen en is versterkt met nieuwkomer Sophie de Vos.

De dames van BM van Houwelingen begonnen niet scherp aan de wedstrijd. BV Amsterdam profiteerde daarvan en liep direct uit naar een 0-6 voorsprong. Joëlla Huisman zorgde met twee rake vrije worpen voor de eerste Hardinxveldse punten.

Daarna kwam Rivertrotters steeds beter in de wedstrijd. Vooral de sterke drives van Jovana Stoskovic leverden de Amsterdamse verdediging de nodige problemen op. De achterstand werd snel weggewerkt en aan het einde van het eerste kwart had de thuisploeg de wedstrijd omgedraaid: 16-13.

In het tweede kwart bleef BV Amsterdam goed bij. Rivertrotters kreeg kansen om afstand te nemen, maar door een aantal onnodige fouten bleef het verschil klein. Met een 25-22 voorsprong zochten beide teams de kleedkamers op.

Na rust werd het teamspel sterker, de verdediging stond beter en ook aanvallend werden de kansen steeds beter benut. Vooral aan het einde van het derde kwart en het begin van het vierde kwart sloeg de thuisploeg een groot gat. De voorsprong liep op tot maar liefst achttien punten: 58-40.

Die voorsprong kwam niet meer in gevaar. Een fraaie driepunter van de bankspeelster Samira Zuiddam onderstreepte de sterke tweede helft van de Hardinxveldse ploeg. BV Amsterdam kon geen antwoord meer vinden en na veertig minuten stond de eindstand van 65-48 op het bord.

Met de overwinning hebben de Dames van BM van Houwelingen de eerste thuiszege van het seizoen binnen.

De volgende thuiswedstrijd is op zaterdag 28 oktober om 20:30 uur tegen High-Five.

Actueel weer

Sliedrecht
onbewolkt
17.7 ° C
18.4 °
17.2 °
68%
0.9m/s
3%
ma
18 °
di
21 °
wo
20 °
do
18 °
vr
22 °
Advertentie
Advertentie