HomeNieuwsProblemen op spoor bij Rotterdam houden langer aan: tot maandagochtend geen treinen

Problemen op spoor bij Rotterdam houden langer aan: tot maandagochtend geen treinen

REGIO – Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden blijft zeker een dag langer stil liggen. Vrijdagmiddag werd bekend dat het nog tot maandagochtend duurt voordat de problemen op het spoor voorbij zijn. Eerder werd verwacht dat er zondagochtend al weer treinen zouden kunnen rijden. ‘Het is een monnikenwerk’, meldt spoorbeheerder ProRail.

De problemen begonnen maandagochtend bij station Rotterdam Stadion. Er ontstond brand in een kabelgoot waarbij ongeveer 200 kabels werden verwoest. Sindsdien rijden er geen treinen tussen Rotterdam en Dordrecht, en op de hogesnelheidslijn naar Breda. Reizigers zijn aangewezen op bussen.

Eén voor één
Volgens ProRail moeten zeker honderd kabels worden gerepareerd. Daarvoor moeten de kabels één voor één worden gesorteerd. Vervolgens moeten ze worden gelast. ‘Niet heel complex werk, maar wel tijdrovend’, zei de spoorbeheerder daar eerder over. ‘We betreuren het dat dit voor hinder zorgt voor reizigers’.

Extra uitzoekwerk
ProRail noemt het ‘een monnikenwerk’ dat in Rotterdam uitgevoerd wordt. ‘In sommige kabels zitten wel tientallen adertjes die één voor één aan elkaar gelast moeten worden. Dat de labels die op de kabels zaten ook verbrand zijn, maakt het werk complex. Dit zorgt voor veel extra uitzoekwerk’.

Het zit de monteurs ook niet mee omdat ze ‘weinig ruimte’ hebben op de plek waar de kabels liggen. ‘Hierdoor kunnen we slechts met vier man tegelijkertijd aan de slag’, zegt de spoorbeheerder. ‘Als alle kabels hersteld zijn, zullen we de veiligheidssystemen nog moeten controleren en moeten we het spoor ontroesten voordat de treinen hier weer kunnen rijden’.

Dit artikel is geschreven door Bas van Halderen (RTV Rijnmond).

Actueel weer

Sliedrecht
licht bewolkt
15 ° C
16.1 °
13.3 °
79%
1.3m/s
40%
za
24 °
zo
22 °
ma
25 °
di
25 °
wo
25 °
Advertentie
Advertentie