SLIEDRECHT – Marnix Elbers keert terug bij Sliedrecht Sport als hoofdcoach van Heren 2. Eerder speelde hij er al in Heren 1 en was ook zes jaar lang assistent-coach bij dat team. Komend seizoen staat hij voor het Superdivisieteam van Sliedrecht, dat met slechts twee nieuwelingen het seizoen 2025-2026 in zal gaan. Albert Stek wordt daarbij zijn assistent trainer-coach. Hij speelde afgelopen seizoenen zelf in Heren 2, maar stapt als speler over naar Heren 4.
‘Mooi dat de selectie compleet is en we kunnen beginnen aan de voorbereiding’, reageert Alexander Kieft, voorzitter Sliedrecht Sport. ‘Door de terugkeer van Marnix bij Sliedrecht Sport halen we Eredivisie ervaring naar het team. Dat Albert z’n eerste stappen als trainer zet bij het team waar hij vorig jaar zelf nog speelde, maakt het plaatje compleet. Ik kijk met veel vertrouwen uit naar komend seizoen!’.
Elbers zette als 16-jarige zijn eerste stappen in het topvolleybal bij Flamingo’s in Gennep. Hij speelde onder andere in de Eredivisie bij Florie/Vrevok Nieuwegein en Alcom-Capelle én maakte als speler van Sliedrecht Sport Heren 1 de promotie naar de Topdivisie in 2007 mee.
Na als (assistent-)coach bij Florie/NVC in Nieuwegein en VoCASA uit Nijmegen actief te zijn geweest, kwam hij als trainer en assistent-coach in 2016 terug bij Sliedrecht Sport H1. Met het team en hoofdcoach Paul van der Ven werd hij kampioen van de Topdivisie en promoveerde aan het einde van 2017-2018 naar de Eredivisie.
‘Fantastisch om terug te komen’
In 2021 stapte hij en Van der Ven, na zes seizoenen Sliedrecht Sport, over naar SSS in Barneveld om nu dus weer de tegenovergestelde beweging te maken. ‘Ik heb het altijd er naar mijn zin gehad bij Sliedrecht Sport en het voelt fantastisch om weer terug te komen. Ik kijk ernaar uit om met talenten aan de slag te gaan en hen, samen met de ervaren spelers, te helpen groeien naar het hoogste niveau. Het voelt goed om hier opnieuw mijn steentje aan bij te dragen’.
Hij krijgt daarbij ondersteuning van Albert Stek die assistent trainer-coach Gert-Jan Toonen opvolgt. Stek en Toonen – beiden oud Heren 1-spelers – worden overigens elkaars teamgenoten in Heren 4. Elbers: ‘Ik kijk enorm uit naar de samenwerking met Albert. Hij kent het team goed en vormt met zijn ervaring en persoonlijkheid een toegevoegde waarde voor dit team’. De staf van Heren 2 blijft ondersteund worden door teambegeleider Eric van Heteren.
Albert Stek speelde zes jaar in het Sliedrechtse Heren 1 en zes jaar in Heren 2. Daarvoor speelde hij onder andere bij NVC in hetzelfde team als Elbers. Later kwam hij Elbers weer tegen als coach bij NVC en bij Heren 1 van Sliedrecht Sport. ‘Ik kijk uit naar een hernieuwde samenwerking; deze keer als zijn assistent trainer/coach. Ik vind het een compliment dat hij mij daarvoor gevraagd heeft. Ik sta nog dicht bij de groep. Dat is enerzijds een groot voordeel, maar vraagt van mij ook stappen te maken. Ik ben er erg blij mee dat Marnix mij de kans geeft om dit belangrijke onderdeel uit het volleybal van en met hem te gaan leren’.
Sterkhouders
In het Sliedrechtse Heren 2 van komend seizoen treffen Elbers en Stek veel sterkhouders uit het huidige team, dat in 2023-2024 nog landskampioen bij de amateurs werd. Zo zijn passer-lopers Mats Kruiswijk, Aron Huijser en Kees de Hoogh wederom present. Hetzelfde geldt voor middens Wessel Anker en Hidde van der Leer. Luuk van der Leeden en Joel Blokland nemen wederom de liberopositie voor hun rekening. Gerard Baan doet dat op de diagonaal. Tenslotte is de spelverdeling in de vertrouwde handen van Jelle van Rekom en Jochem Barthel.
Nieuw: Nino Fairbairn en Lars Geerlings
Nieuw dit seizoen zijn Lars Geerlings en Nino Fairbairn. Laatstgenoemde is een 33-jarige midden afkomstig van Curaçao. De afgelopen vijf jaar speelde bij in Nederland bij VCN en Heren 2 van Inter Rijswijk. ‘Ik ben enorm blij met de versterking van Nino’, licht Elbers toe. ‘Hij is een speler die hard werkt en snel en atletisch is. Op de midden gaat hij de concurrentie aan met Hidde en Wessel’.
‘Lars is een veelbelovende linkshandige diagonaalspeler. Pas achttien jaar, opgeleid bij VV Utrecht, waar hij de afgelopen seizoenen in Heren 1 speelde’. Hij maakt ook deel uit van Oranje onder-21. Nu maakt hij de overstap naar Sliedrecht. ‘Met zijn gedrevenheid en talent belooft hij een waardevolle aanwinst te zijn voor het team. Ik kijk er naar uit om Lars te helpen bij zijn ontwikkeling’.
Naast de afscheidnemende Albert Stek en Gert-Jan Toonen, zijn ook Ian de Bus en Sem Clement gestopt bij Heren 2.