back to top
15.9 C
Sliedrecht
zondag, april 13, 2025
HomeNieuwsKorfballers PKC verslaan Fortuna in Ahoy en prolongeren landstitel

Korfballers PKC verslaan Fortuna in Ahoy en prolongeren landstitel

PAPENDRECHT – De korfballers van PKC hebben zich voor de dertiende keer tot landskampioen in de zaal gekroond. De ploeg uit Papendrecht rekende in het Rotterdamse Ahoy af met Fortuna: 21-16.

PKC won drie van de laatste vier landstitels, in 2022 en 2019 ging het kampioenschap naar Fortuna. De laatste keer dat de clubs in Ahoy tegenover elkaar stonden was in 2022, toen Fortuna met 22-21 won. PKC pakte in 2023 en 2024 de titel ten koste van DVO.

Fortuna schakelde in de halve finales het verrassend sterke LDODK uit. PKC had de finale al eerder bereikt door in twee duels af te rekenen met DVO uit Bennekom. Het was PKC maar ternauwernood gelukt om de play-offs te bereiken.

PKC sterk na rust
In de eerste helft in het goedgevulde Ahoy ging het gelijk op. Fortuna was iets dominanter, maar wist voor de pauze niet ver uit te lopen. Met een 8-9 voorsprong ging de club uit Delft de rust in.

Het ervaren PKC kwam in de tweede helft een stuk beter voor de dag. Binnen een paar minuten boog de ploeg een achterstand om in een voorsprong.

Daarna controleerde PKC de wedstrijd en kwam Fortuna eigenlijk nooit meer in de buurt. Op de vloer vierden de in groen en wit gehulde supporters het dertiende kampioensfeest van hun club.

Dit artikel verscheen ook op de website van de NOS.

Actueel weer

Sliedrecht
bewolkt
15.9 ° C
16.7 °
15 °
70 %
4.9kmh
89 %
zo
16 °
ma
18 °
di
17 °
wo
14 °
do
16 °
Advertentie
Advertentie