back to top
7.1 C
Sliedrecht
woensdag, maart 4, 2026
HomeNieuwsDeze molen heeft na maanden gloednieuwe wieken: 'We konden niet langer wachten'

Deze molen heeft na maanden gloednieuwe wieken: ‘We konden niet langer wachten’

MOLENLANDEN – ‘We vinden het heerlijk dat hij weer gemaakt wordt’, vertelt de glunderende molenaar Yvonne. De Kooiwijkse molen in Oud-Alblas van Yvonne en haar man Egbert staat al maanden stil. Door steun van de gemeenschap worden vandaag eindelijk de nieuwe wieken geplaatst.

Met de plaatsing van de nieuwe wieken gaat de restauratie van de molen pas echt beginnen. Die kost in totaal 185.000 euro. In de lange ijzeren palen waar de wieken aan vastzitten (roeden) van de molen zaten kleine scheurtjes. ‘Met de wind erop kan dat breken en dat is levensgevaarlijk’, legt Yvonne uit. Ook andere delen van de molen moeten vervangen worden.

LEES OOK: Deze molen staat al maanden stil: ‘Je wil die wieken horen!’

‘Over drie weken kunnen de wieken draaien’
De poldermolen waar Yvonne en Egbert in wonen is al 150 jaar oud. De molen is al die tijd operationeel gebleven. De draaiende wieken van de molen werden dan ook gemist door de inwoners van Oud-Alblas. ‘De mensen die om ons heen wonen vinden de molen prachtig’, vertelde Yvonne in een eerder interview met de streekomroep. Dat blijkt, want de resterende 16 duizend euro die nog nodig was, is als een speer opgehaald.

Dit goede nieuws kwam voor Yvonne geen dag te vroeg: ‘We konden niet langer wachten. Helemaal af duurt nog wel een tijdje, maar over drie weken kunnen de wieken alweer draaien’.

Dit artikel is geschreven door Roxane Kroon.

Actueel weer

Sliedrecht
licht bewolkt
7.1 ° C
8.4 °
6.1 °
90 %
2.2kmh
29 %
wo
14 °
do
16 °
vr
17 °
za
17 °
zo
10 °
Advertentie
Advertentie