REGIO – Geen handen schudden, thuiswerken en grote evenementen die worden afgelast. Het zijn de eerste grote maatregelen die we vanaf 9 maart 2020 in een week tijd over ons heen krijgen. Het coronavirus is van een ziekte ver weg in Azië verworden tot een maatschappij ontwrichtende pandemie. ‘Er zijn veel nare dingen gebeurd’.
Wat herinneren we ons nog van die tijd, waar we uiteindelijk pas in maart 2022 uitkwamen, toen de laatste coronamaatregelen zijn opgeheven? Op de zaterdagmarkt in Dordrecht is het coronavirus ver weg gezakt bij sommigen.
‘Is dat nog maar vijf jaar geleden joh, het voelt voor mij veel langer terug’, vertelt een meneer. ‘Wat voor mij bovenaan staat is het sociale isolement waarin we met z’n allen terecht zijn gekomen’, zegt een ander.
Met een mandje met mondkapjes, een testkit en een ‘1,5 meter afstand’-bord lopen we een rondje. ‘Oh ja, die noodklok (avondklok red.) vond ik heel vervelend’, haalt weer een andere meneer aan. ‘Dat ik niet naar mijn kinderen kon, ik was net opa geworden. Ja, dat was lastig’.
‘Ik ben lerares’, vertelt een mevrouw. ‘En dat je dan les moest geven aan zesjarigen via een beeldscherm. Echt heel raar’. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de vele coronadoden en verpleeghuizen die op slot zaten. ‘Blij dat het allemaal voorbij is!’.
Bekijk ook de terugblik op de coronapandemie via het YouTube-kanaal:
Dit artikel is geschreven door de redactie van Streekomroep56.