back to top
1.7 C
Sliedrecht
vrijdag, januari 2, 2026
HomeNieuwsTientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

REGIO – De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48 Nieuwjaarsduikers de Lek in: en ook snel weer uit. Deze durfals in Nieuw-Lekkerland beginnen hun jaar niet alleen fris, maar halen ook geld op voor de stichting ‘Actie voor Nicaragua’.

De deelnemers worden gesponsord en haalden met z’n allen ruim 3000 euro op voor het goede doel. Met dat geld vertrekt over een week een groep van elf personen naar Nicaragua om huisjes te bouwen voor tienermeiden uit arme delen van het land.

‘Ik heb gisteren even een koude douche geprobeerd om te oefenen, maar dat hield ik niet lang vol’, vertelt een lachende tiener die dit jaar voor het eerst mee duikt. Samen met haar dorpsgenoten staat ze hier om geld op te halen voor minderbedeelden in Nicaragua. ‘Elk jaar proberen wij een bouwgroep van Nieuw-Lekkerland daarheen te krijgen om daar hulp te geven’, legt voorzitter Kees de Mik van de stichting ‘Actie voor Nicaragua’ uit. ‘Dat betalen we met acties als deze’.

Na de duik staan de bijna vijftig deelnemers te rillen op het strandje, omringd door hun supporters. Er worden snel handdoeken, warme chocomel en warme woorden uitgedeeld. ‘Ik voelde mijn lijf helemaal niet meer’, geeft een jong meisje toe. Toch durft ze het volgend jaar wel weer aan. Een man doet een stapje dichter bij het vuurtje en wrijft nog even in zijn handen. ‘Het was lekker koud, maar volgend jaar sta ik er ook weer’.

 

Dit artikel is geschreven door Roxane Kroon.

Actueel weer

Sliedrecht
sneeuw
1.7 ° C
2.8 °
1.1 °
91 %
2.7kmh
100 %
vr
2 °
za
3 °
zo
2 °
ma
0 °
di
-0 °
Advertentie
Advertentie