H’VELD-G’DAM – Aan de Nassaustraat in Hardinxveld-Giessendam worden de komende jaren veertig woningen gebouwd. De gemeente heeft daar deze week afspraken over gemaakt met woningcorporatie Fien Wonen, die meewerkt aan het project. Het gaat om een mix van sociale huurwoningen, twee-onder-een-kapwoningen, rijtjeswoningen en vrije kavels.
De woningen komen op een stuk grasland dat de gemeente afgelopen najaar heeft aangekocht. Het nieuwe wijkje komt parallel aan de Nassaustraat in Boven-Hardinxveld te liggen. Op een kaart van de gemeente is te zien dat de woningen straks volledig worden omringd door water. Via twee toegangsbruggen worden de huizen verbonden met de bestaande wijk aan de Nassaustraat, waar al zo’n negentig huizen staan.
De afgelopen jaren zijn er geen nieuwe sociale huurwoningen bijgebouwd in Hardinxveld-Giessendam. De urgentie voor dit type woningen is hoog, vandaar dat wethouder Arjan Meerkerk blij is met de plannen: ‘We gaan bouwen in de betaalbare sector en woningcorporatie Fien Wonen krijgt er een appartementencomplex bij voor hun doelgroep in de sociale huur. Fijn dat we dit met elkaar voor onze inwoners kunnen realiseren’, laat hij weten in een verklaring.
Ook Adrie Tukker, directeur van woningcorporatie Fien Wonen, is positief: ‘Met dit project zorgen we voor extra betaalbare huurwoningen in Boven-Hardinxveld, voor zowel huidige als toekomstige huurders’. Het appartementencomplex bestaat straks uit twintig huurappartementen. Ook komen er vijftien rijtjeshuizen, drie vrije kavels en een stel twee-onder-een-kapwoningen.
Bij het ontwerp van de woningen is aandacht voor het behoud van de groene uitstraling van de omgeving. Zo blijven er veel bomen staan. De voorbereidingen voor de bouw vinden dit en volgend jaar plaats. De bouw begint naar verwachting eind 2027. De eerste bewoners kunnen dan in 2029 hun woning betrekken. Deze planning is nog wel onder voorbehoud.
Dit artikel is geschreven door Barbara Visscher.