back to top
5.8 C
Sliedrecht
maandag, maart 10, 2025
HomeNieuwsMislukte aanslagen Alblasserdam: vijf verdachten, geen link met slachtoffer

Mislukte aanslagen Alblasserdam: vijf verdachten, geen link met slachtoffer

ALBLASSERDAM – De jonge mannen die verdacht worden van betrokkenheid bij twee mislukte aanslagen met een vuurwerkbom in Alblasserdam, hebben geen link met het slachtoffer. Dat blijkt uit onderzoek van justitie. Begin december werd bij een woning aan de Frederik Hendrikstraat twee keer toe een aanslag verijdeld.

In de nacht van zaterdag 7 op zondag 8 december ziet een vrouw via een videodeurbel hoe iemand een zelfgeknutseld explosief voor de deur van een woning aan de Frederik Hendrikstraat in Alblasserdam achterliet. Nog geen 24 uur later is het weer raak in dezelfde omgeving. Omstanders zien in de nacht van die zondag op maandag drie verdachte figuren in een auto zitten met vuurwerk.

In de nasleep sluit burgemeester Boersma het de woning die doelwit is om ‘situaties die we niet willen zien of ervaren in ons dorp’ te beëindigen. De bewoner van het pand moest tijdelijk elders verblijven, onduidelijk is of hij in de woning is teruggekeerd sinds het huis vlak voor kerst weer is vrijgegeven.

LEES OOK: ‘Er is geen onrust’

Wat wel duidelijk is, is dat er sinds de aanslagpogingen in totaal vijf verdachten zijn opgepakt. Eerst werden een 15-jarige jongen uit Zwijndrecht, een 16-jarige Rotterdammer en een 29-jarige Dordtenaar aangehouden. Later volgden twee Rotterdammers van 18 en 20 jaar oud, die ervan worden verdacht een sturende rol te hebben gespeeld.

De bewoner van het huis aan de Frederik Hendrikstraat blijkt de verdachten niet te kennen. ‘Vaak zien we dat explosievenplaatsers alleen een klus uitvoeren en geen idee hebben waarom dat moet gebeuren’, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten. Wie er dan wel achter de aanslagen zit? Misschien dat de rechtszaak daar meer duidelijkheid over zal geven.

Tot de zaak bij de rechter inhoudelijk van start gaat, mogen de minderjarige verdachten de behandeling thuis afwachten. De drie meerderjarige verdachten zitten nog vast, waaronder de vermoedelijke chauffeur van de jongens. De 29-jarige Dordtenaar moet 18 maart voor de rechter verschijnen.

Dit artikel is geschreven door de redactie van Streekomroep56.

Actueel weer

Sliedrecht
zeer lichte bewolking
5.8 ° C
7.2 °
5 °
80 %
3kmh
12 %
ma
16 °
di
9 °
wo
8 °
do
8 °
vr
6 °
Advertentie
Advertentie