Sliedrecht Sport beste jeugdopleiding jongens van Nederland
SLIEDRECHT – Vandaag vonden de finaleronden van de Volleybaldirect Nederlandse Open Jeugd Kampioenschappen volleybal plaats. Sliedrecht Sport verscheen met het meeste aantal teams van Nederland aan de start (6); de A-, B- en C-selecties, bij zowel jongens als meiden, waren present. Beide B-selecties werden nationaal kampioen. Zeer gefeliciteerd! Sliedrecht Sport mocht daarnaast de Jaap van Kasteel-bokaal in ontvangst nemen voor de beste jeugdopleiding van Nederland, voor wat betreft de jongens. Ook beide C-selecties eindigden op het podium met een welverdiende bronzen plak.
De finales begonnen allemaal om 11:00 uur in Nieuwleusen (A-selecties), Assen (B) en Sneek (C), met acht teams per leeftijdscategorie en gender. Elk team speelde in een poule van vier en speelde daarin dus drie wedstrijden. De twee hoogst geklasseerde teams van de poule speelden de kruisfinales tegen de evenknieën uit de andere poule, waarna de winnaars elkaar in de finale troffen.
Voor zowel Jongens A als Meiden A hield het helaas na de poulefase op; geen kruisfinales voor hen. De andere teams bereikten die wel. De C-selecties verloren die, maar wonnen vervolgens de ‘kleine finales’ om de derde en vierde plek (van Rivo Rijssen bij de meiden en van Spaarnestad bij de jongens), zodat zij toch met een medaille naar huis gingen uit Friesland.
In Drenthe wonnen de Sliedrechtse teams echter wel hun kruisfinales van Havoc (meiden) en Twente ’05 (jongens), waarna het tijd was voor de finales. Onze dames in de dop rolden daarin VC Sneek op met 23-25 en 19-25. De jongens deden dat in vrijwel dezelfde cijfers (24-26 en 20-25) tegen PDK Huizen. Wat een prachtig resultaat van Mats den Hartog, Kwintijn Ligthart, Joep van Hooije, Kyan Bezemer, Thijs de Waard, Thijs den Boer, Jens Scheurwater, Jelte van Essen, Stijn van den Bos, Kyan Huismans, Olivier Ligthart en coach Martijn van der Valk bij de jongens en Fenna van der Valk, Tirsa van der Valk, Doortje Kros, Sarah Cornet, Charlotte Plenk, Louna Hartog, Linne Pol, Layla Muller en coach Bas de Groot bij de meiden.
Als kers op de slagroom ontving Sliedrecht Sport, op basis van de prestaties in het NOJK-toernooi, nog de Jaap van Kasteel-bokaal voor de beste jeugdopleiding bij de jongens. Een mooie opsteker, want die hadden we sinds 2018 niet meer binnen gesleept.

