back to top
14.9 C
Sliedrecht
vrijdag, mei 30, 2025
HomeNieuwsDewi en Megan redden zwaargewonde agent na val van paard

Dewi en Megan redden zwaargewonde agent na val van paard

RIDDERKERK – Als Dewi en Megan een gewone voetbaltraining hebben in Ridderkerk, zijn ze bij toeval getuige van iets onverwacht. De meisjes zien een politieagent gewond op de grond liggen in het Reijerpark, na een val van een paard. Megan houdt de teugels vast en Dewi schakelt ondertussen extra hulp in.

De agent zit tijdens haar dienst op paard Empire, donderdagavond twee weken geleden. Plotseling schrikt het paard, neemt een sprint en scheert rakelings langs een boom. De agent belandt in volle vaart tegen de boom en ligt niet veel later zwaargewond op de grond.

Ondertussen zijn de twee meisjes aan het voetballen bij vereniging Slikkerveer, ook in het Reijerpark. Eén van de meiden schiet de bal per ongeluk over het hek en gaat erachteraan. Dan komt ze de gewonde agent tegen en roept haar vriendin erbij. De twee schakelen hulp in en al snel wordt de vrouw naar het ziekenhuis gebracht. Ook konden ze voorkomen dat het paard wegliep.

Meerdere botbreuken
Zes gebroken ribben, een gebroken borstbeen, een gekneusde long en een schouderbreuk houdt de agent over aan haar val. Ze ligt zelfs twee dagen op de intensive care. Inmiddels herstelt de agent op de verpleegafdeling van het ziekenhuis. ‘De schrik zit er nog goed in en ze heeft nog behoorlijk veel pijn’, laat het ziekenhuis weten.

Collega’s zijn ondertussen langsgekomen, mét paard Empire. De agent, die naar eigen zeggen ‘blindelings kan vertrouwen’ op Empire, neemt hem niets kwalijk. Ze wil doorgaan met paardrijden zodra het weer kan, zegt het ziekenhuis daarover.

‘Trots op deze stoere meiden’
De politie noemt de twee meisjes die de agent hebben geholpen ‘heldinnen’ en is ‘enorm trots op deze stoere meiden’. De twee kregen daarom bezoek van de politie.

‘We hebben ze bedankt met een mooie tas met leuke spulletjes’, meldt de politie Ridderkerk. In het tasje zaten kleurpotloden, stiften een notitieboekje, een knutselpakket en wat lekkers. ‘Megan en Dewi, nogmaals bedankt!’, aldus de politie.

Dit verhaal verscheen ook bij onze mediapartner Rijnmond.

Actueel weer

Sliedrecht
bewolkt
14.9 ° C
15.6 °
14.4 °
93 %
2.2kmh
88 %
vr
24 °
za
24 °
zo
19 °
ma
17 °
di
18 °
Advertentie
Advertentie